VELKÁ CENA MĚSTA PLZNĚ 2010
na 1500 m volný způsob

32. ročník, 9. října 2010, SK RADBUZA

VÝSLEDKY ZÁVODŮ

Plavecký klub SK Radbuza Plzeň pořádal v sobotu 9. října 2010 32. ročník Velké ceny města Plzně na 1.500 metrů volný způsob mužů a žen, které doplnily v dopolední a odpolední části stometrové tratě prsa, znak, motýlek a volný způsob.

Do tohoto oblíbeného klání se přihlásilo téměř 250 závodníků, kteří se představili v necelé osmistovce startů. Mimo domácího klubu startovalo dalších 12 českých plaveckých oddílů.

V hlavním závodě kategorie mužů zvítězil Karel Baloun (KIN České Budějovice) v čase 16:23,72, loni si vyplaval třetí příčku. Na druhém místě byl Lukáš Červenka (PK Příbram) a na třetím Jan Micka (USK Praha). Z domácích závodníků byl nejlepší na 11. místě Martin Švec (18:22,1) – ročník narození 1995. Startovalo 42 závodníků.

V závodě žen na 1500 m byla nejrychlejší Markéta Straková (PK Příbram) v čase 17:31,27. Druhou příčku vybojovala Dominika Hovorková (KIN České Budějovice) a třetí čas v cíli měla Žofie Kvačková (USK Praha). Pro domácí barvy páté místo získala Renáta Fialová (18:38,04) – ročník narození 1996. Účastnilo se 30 závodnic.

V doplňkových sto metrových disciplínách si kvalitními výkony zajistili pozice na stupních vítězů tito plavci plzeňské Radbuzy:

0:59,21

Celkem jsme získali tři první, dvě druhá a tři třetí místa.

Závody navštívili plavci z plzeňské Slávie a Domažlic, ti jsou z Plzeňského kraje. Dále pak ze Středních Čech závodníci z Příbrami a Hořovic. Z Jižních Čech to byly kluby z Tábora a Českých Budějovic. Pět oddílů přijelo z Prahy – USK, Motorlet, Neptun masters, Sportovní plavání, Bohemians a Vodní stavby. Děkujeme zúčastněným klubům za účast a těšíme se na Vás i další oddíly z ČR v příštím roce při jarních závodech – Košařův memoriál a na podzim opět při Velké ceně města Plzně.