ZPRÁVY Z ODDÍLU ▲ přehled zpráv ▲

59. ROČNÍK KOŠAŘOVA MEMORIÁLU

V PRSAŘSKÉM TROJBOJI

kompletní výsledky závodů

SK Radbuza Plzeň , který v letošním roce slaví stoleté výročí organizovaného plavání v Plzni, pořádal v sobotu 26. března 2011 ve svém bazénu v Kozinově ulici 59. ročník Košařova memoriálu v prsařském trojboji. Závod se pořádá na počest našeho předválečného člena Antonína Košaře, který byl pro odpor proti nacistické okupaci zatčen a umučen v koncentračním táboře. Pan Košař byl přeborníkem v prsařských disciplínách, proto závodníci během memoriálu absolvují tratě 50, 100 a 200 metrů prsa. Jejich výkony jsou bodovány podle tabulek Českého plaveckého svazu a vítězem se stane plavec s největším součtem bodů. Ženy i muži závodí ve dvou věkových kategoriích: žáci a žačky (ročníky narození 1997 – 2001), muži a ženy (nar. 1996 a starší – v rámci této kategorie soutěží i veteránky a veteráni – masters).

K letošnímu memoriálu bylo přihlášeno 80 žen a 82 mužů , celkem 162 závodníků ze sedmnácti českých plaveckých oddílů. Mezi nejpočetnější kluby patřily ty z Plzně, PK Slávia VŠ Plzeň a SK Radbuza Plzeň se třemi desítkami startujících závodníků. Nejdelší cestu do Plzně měli plavci z Rumburku a Žatce.

Loňské vítězství v kategorii žen obhájila Helena Pikhartová z Motorletu Praha s celkovým součtem 2 243 bodů, zvítězila již počtvrté v řadě. Svým soupeřkám nedala žádnou šanci ani v jedné z disciplín trojboje. Druhé místo na jednotlivých tratích i v celkovém pořadí obsadila Aneta Fritscheová z Bohemians Praha (1 923 bodů), loni byla třetí. Třetí místo vybojovala Kateřina Dlabačová z Bohemians Praha (1 807 bodů).

V kategorii mužů zvítězil Jan Urban z USK Praha (1 653 bodů). O stupínek níže se stejně jako v loňském roce umístil Jan Velek z plzeňské Slávie VŠ, který získal o jedenáct bodů méně. Třetí místo svými výkony a bodovým ziskem 1 562 bodů vybojoval Antonín Tichý z Motorletu Praha.

Domácí Jakub Fichtl kvůli diskvalifikaci na padesátimetrové trati skončil na celkovém osmém místě. Neobhájil tak své loňské vítězství a jeho oddíloví kolegové Pavel Červený a David Šimek se umístili těsně pod stupni vítězů. Za domácí klub tak nejlépe bodovali zástupci žactva.

V kategorii žaček zvítězila Karolína Marešová z Vodních staveb Praha (1 616 bodů), druhé a třetí místo získaly domácí závodnice Nikole Paulová (1 501 bodů) a Michaela Ulipová (1 410 bodů).

V kategorii žáků zvítězil Martin Jirásek z Rumburku (1 276 bodů), druhé místo obsadil Štěpán Zahradník z Berouna (1 169 bodů) a na třetí místo dosáhl Daniel Brandl z SK Radbuza Plzeň (1 077 bodů).

Děkujeme sponzorům za věcné ceny pro vítěze a mediálním partnerům za jejich podporu v tisku a rádiu.