POHÁRY ČESKÉ REPUBLIKY

DESETILETÉHO A JEDENÁCTILETÉHO ŽACTVA

Plzeň, Beroun, 10. a 11. prosince 2011

výpis výsledků desetiletých           výpis výsledků jedenáctiletých

O víkendu 10. a 11. prosince 2011 se konaly vrcholné plavecké soutěže desetiletého a jedenáctiletého žactva.

Pohár desetiletých hostil bazén PK Slavia VŠ Plzeň. Naší nejúspěšnější plavkyní byla Lucie Šebestová, svěřenkyně trenérů paní Blanky Fichtlové a pana Pavla Šebesty (otec). Z Oblastních přeborů pro Plzeňský a Karlovarský kraj – povinné kvalifikace pro žáky – se jí podařilo startovat v šesti možných startech. Jeden z nich – trať 400metrů volný způsob (5:45,1) – proměnila ve stříbrnou medaili. Třetí místo jí uteklo v disciplíně 100metrů motýlek o tři sekundy, zaplavala čas 1:30,7.

Celkem nás reprezentovalo sedm plavců – tři hoši (Lhoták, Linhart, Velebný) a čtyři dívky ( Bucháčková , Dolejšová, Šebestová, Vacková), které se zúčastnily i rozplaveb štafet na 4x 50metrů polohový závod (7. místo) a volný způsob (9. místo).

Jedenáctiletí cestovali do Berouna , kde se pět naši borců (Čermák, Fiala, Oberta , Rumlová, Strnad) skvěle představilo v 24 startech a hoši v obou štafetových závodech (6. místo 4x 50 VZ a PZ).

Kompletní medailovou sbírku si přivezl Václav Čermák, svěřenec trenérů Ing. Františka Štochla a Václava Čermáka (otec), který startoval šestkrát. Zlatou medaili si vyplaval v motýlkovém sprintu (50metrů) časem 0:34,7. Druhé místo získal z tratě 400 metrů volný způsob (5:03,4) a z poloviční tratě ho dvě desetiny vteřiny dělily od zisku druhé stříbrné medaile. Takže za čas 2:24,9 bral třetí příčku – prohrál tzv. o dohmat. Podobný osud jej potkal při stovce (také volný způsob), kde o pouhou jednu desetinu sekundy skončil čtvrtý (1:06,8).

Dvěma stříbrnými medailemi byla za své výkony oceněna Alena Rumlová z polohového závodu na 100 (1:18,6) a 200metrů (2:47,5). Svěřenkyně trenérů paní Blanky Fichtlové a pana Pavla Šebesty si přivlastnila ještě jeden cenný kov – bronzový – za zaplavaný čas 2:31,4 v disciplíně 200metrů volný způsob, od druhého místa jí dělili dvě desetinky sekundy.

Sedmou medailovou účast na těchto závodech pro naše barvy vyplaval Martin Fiala, borec téže trenérské dvojice jakou má Alena, z nejdelší bazénové tratě pro tuto věkovou kategorii, 800metrů volný způsob (10:54,1).